census_1900_2.jpg
fig1.jpg
fig2.jpg
fig3.jpg
lokstat_2.jpg

De Belgische samenleving in historische tellingen


Loading content, please wait..

loading..

Uitslagen > Uitslagen per nijverheidstak  >  Sector TEXTIELNIJVERHEID: Uitslagen per subsector >  Subsector Linnennijverheid [met of zonder andere stoffen]: Uitslagen per nijverheidsgroep >  Nijverheidsgroep Vlaswevers [huisarbeid voor rekening van fabrikanten]: Uitslagen

 

Nijverheidstelling 1896

- gegevens in oranje zijn aanklikbaar -

Nijverheidsgroep Vlaswevers [huisarbeid voor rekening van fabrikanten]: Uitslagen


Gemeenten Prov. Adm. Arr. Bedrijven Personeel
In werking Totaal PK motoren Niet−arbeiders Arbeiders Totaal
Mannen Vrouwen Totaal Mannen Vrouwen Totaal Mannen Vrouwen Totaal % alle nijver- heden
AalbekeWVLKOR858606545110426694711639,73
AalterOVLGEN2202020002020,42
AarseleWVLTIE1515016016000160164,31
AnzegemWVLKOR7979096510112012108511342,64
ArdooieWVLROE1291300133513814115147615313,37
AvelgemWVLKOR353503484223536114710,47
BavikhoveWVLKOR1102020002021,23
BellegemWVLKOR1691700144572013623591808026041,60
BellemOVLGEN2202020002020,68
BerlareOVLDEN2202026068081,88
BeverenWVLKOR4949056147032559167556,82
BeverenWVLROE6263061465120127347715,10
BossuitWVLKOR1101010001011,61
DadizeleWVLROE12120103135271552012,35
DeerlijkWVLKOR435440037414151520254539416656056,39
DenderhoutemOVLAAL3263320416341950050466346948,00
DentergemWVLTIE109109013011141179110814710224955,33
DergneauHAIATH1101010001014,55
DesselgemWVLKOR11110130133031601614,16
Dottignies (Dottenijs)WVLKOR6604371125492,06
EekloOVLEEK3302130002130,11
EgemWVLTIE2222021122000211224,72
EineOVLOUD9906390006391,03
EksaardeOVLNIK1101010001010,32
ElsegemOVLOUD1212094131011041415,91
ElstOVLOUD1101010001010,51
EmelgemWVLROE2525025025101260267,60
Enghien (Edingen)HAISOI1101010001010,16
ErembodegemOVLAAL1212013114101141152,42
EtikhoveOVLOUD1101010001010,25
Galmaarden (Gammerages)BRABRS2202020002021,26
GeluweWVLIEP4404040004041,54
GijzelbrechtegemWVLKOR99090900090940,91
GitsWVLROE1717017017505220223,80
GooikBRABRS4404040224261,55
GottemOVLGEN3303030003034,11
GullegemWVLKOR12512801091912888161172714420,66
HaaltertOVLAAL1171170134013416016150015014,15
HarelbekeWVLKOR1151150101621632423471258521010,83
HeestertWVLKOR1221220964614277141035315653,06
HerneBRABRS1101010001010,75
HerseauxWVLKOR3302131123251,61
HeuleWVLKOR63630522072281054288210,85
HoogledeWVLROE2727026127112272294,02
HuiseOVLOUD0100000000000,00
HulsteWVLKOR6606060116171,35
IddergemOVLAAL3303030003031,35
Ieper (Ypres)WVLIEP8808080008080,53
IngelmunsterWVLROE1381380143214515419158616414,59
IngooigemWVLKOR858509730127417912013810924771,18
IzegemWVLROE173175017112183181331189252146,31
KachtemWVLROE71720731743147627829,55
KalkenOVLDEN2202020002020,25
KanegemWVLTIE4504040004041,61
KasterWVLKOR4404040004046,15
KasterleeANTTUR1101010001011,02
KerkhoveWVLKOR1101010001011,56
KerkskenOVLAAL1051050125212733134158316124,43
KooigemWVLKOR8807290007296,77
KoolskampWVLTIE4141042042549474518,02
Kortrijk (Courtrai)WVLKOR15215401205517516723136621983,12
KruishoutemOVLOUD1717015520112166223,82
KuurneWVLKOR2202020002020,94
LaarneOVLDEN67670698773713501062112729,06
LangemarkWVLIEP1101010001010,15
LauweWVLKOR1010010010112111129,23
LedegemWVLROE16816801633019398171723821039,85
LembekeOVLEEK2202020002022,20
LendeledeWVLKOR1581640149221713824621874623335,96
LichterveldeWVLROE6606061017070,53
LokerenOVLNIK1101010001010,03
LotenhulleOVLGEN3232031132101321336,71
LuingneWVLKOR1101010111121,13
MachelenOVLGEN1101010001010,43
MainvaultHAIATH0100000000000,00
MarkeWVLKOR8282024719581624328711937,30
MarkegemWVLTIE1101010001010,83
MaterOVLOUD3402131233361,71
Menen (Menin)WVLKOR2202020002020,13
MereOVLAAL2121022022000220222,89
MerelbekeOVLGEN1100110000110,31
MettetNAMNAM5505052027072,19
MeulebekeWVLTIE492492050923532569515156511868328,55
MoenWVLKOR666606120811031371239419,71
MoorseleWVLKOR37137103119640738165434911246166,71
MoorsledeWVLROE12812801277134183211451015512,73
Mouscron (Moeskroen)WVLKOR4404040004040,23
Nieuwkerke (Neuve-Eglise)WVLIEP4404040004041,79
NokereOVLOUD12120140143031701716,04
NukerkeOVLOUD2302020112130,96
OekeneWVLROE124124013214146115161431916242,30
OeselgemWVLTIE1101010001012,86
OetingenBRABRS1101010001010,48
OkegemOVLAAL4404040004041,85
OlseneOVLGEN10100141154041811910,67
OordegemOVLAAL2020022022000220223,74
OostnieuwkerkeWVLROE4444051051108186186912,87
OostrozebekeWVLTIE1291300136013617421153415718,94
OpbrakelOVLOUD2202131123251,98
OpdorpOVLDEN1101010001011,11
OtegemWVLKOR6565070118152775138841,71
Oud-TurnhoutANTTUR7777077380212142982412222,43
OuterOVLAAL1212016016000160163,87
OutrijveWVLKOR202001918371261831245518,03
OvermereOVLDEN2202023145161,22
Petegem-aan-de-ScheldeOVLOUD1101010001010,80
PittemWVLTIE130130013311347411140514515,25
PoekeOVLGEN2202020002022,27
RekkemWVLKOR2202020002021,43
Roeselare (Roulers)WVLROE626206626811213774811,72
RollegemWVLKOR454502627531342730579,93
Rollegem-KapelleWVLROE101101098201182110311193014956,87
Ronse (Renaix)OVLOUD353502814420332817450,87
RuddervoordeWVLBRG1101010001010,21
RuiseledeWVLTIE1321380164316713013177318014,95
RumbekeWVLROE212212021832212911402471426134,30
Saint-RemyHAIATH2201120001121,06
Sint-Baafs-VijveWVLTIE5605050005055,81
Sint-DenijsWVLKOR525204020601882658288619,95
Sint-Eloois-WinkelWVLROE1871870164452091613291805823859,20
Sint-Goriks-OudenhoveOVLAAL1101011012021,30
Sint-Lievens-HoutemOVLAAL1101010001010,17
Sint-Pieters-Kapelle (Saint-Pierre-Cappelle)HAISOI3303030003031,97
SleidingeOVLGEN1101010001010,16
StadenWVLROE3333035035000350354,32
TiegemWVLKOR585807678314317901010028,90
TieltWVLTIE204204022302232340632464028611,59
TollembeekBRABRS3303030003031,28
TurnhoutANTTUR14614601490149821015721592,54
UitbergenOVLDEN6604261235493,17
UrselOVLGEN4404040004041,28
VichteWVLKOR86860872411111617983012844,60
VlierzeleOVLAAL1101010001010,29
WaarmaardeWVLKOR6605161016178,24
WaarschootOVLGEN6262060107059146519846,01
WakkenWVLTIE47500511528085916021,05
WaregemWVLKOR200200021024234203232302725728,15
WelleOVLAAL9909110112102125,66
WestrozebekeWVLROE2202020002021,46
WetterenOVLDEN1101012023030,08
WevelgemWVLKOR88010010000100103,23
WingeneWVLTIE1101010001010,06
WortegemOVLOUD5506060006062,61
ZeleOVLDEN4404040004040,18
ZomergemOVLGEN1515015015000150153,36
ZulteOVLGEN3303030003032,40
ZwevegemWVLKOR27328402341023364413017427823251031,54
Overige gemeenten0000000000000,00
Totaal735674120724412038447946792173881901995101850,94